Občianske prorodinné iniciatívy

Národný týždeň manželstva

Organizátor: OZ Národný týždeň manželstva

Charakteristika: Národný týždeň manželstva je týždenná iniciatíva na podporu manželstva, ktorá prebieha v týždni osláv sviatku Valentína. Náplňou tejto preventívnej kampane je podporiť manželstvo akýmkoľvek kreatívnym a originálnym spôsobom, súkromne alebo verejne a poukázať na výhody zdravého manželstva spoločnosti, médiám a vláde. Jedným z cieľov je tiež motivovať laickú a odbornú verejnosť, médiá a verejne známe osobnosti, aby aspoň raz za rok podporili dôležitosť manželstva v spoločnosti a potrebu starať sa oň a to prostredníctvom aktivít cirkevných spoločenstiev, spoločenských organizácií a mediálneho spravodajstva.

Viac informácií: www.ntm.sk

 

Deň rodiny

Organizátor: Fórum kresťanských inštitúcií pod záštitou Ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny a Rady KBS pre rodinu

Charakteristika: Valné zhromaždenie OSN vyhlásilo 15. máj za medzinárodný deň rodiny. Z tejto príležitosti sa od roku 2009 na Slovensku organizuje Deň rodiny. Je vyjadrením podpory prirodzenej rodine založenej na manželstve jedného muža a jednej ženy, ktorí s láskou prijímajú deti ako dar a chce poukázať na dôležitosť autonómie rodiny, úlohu manželstva, princípu subsidiarity. Podujatie Deň rodiny sa koná v okolí 15. Mája na rôznych miestach Slovenska. Pre účastníkov podujatia je pripravený kultúrno-spoločenský program, súťaže rodín, detské atrakcie, trh prorodinných organizácií a rôzne zaujímavé sprievodné akcie. Podujatie podporujú mnohé známe osobnosti.

Viac informácií: www.denrodiny.sk