Pruské

Víkendové kurzy v Pruskom (pre dekanát Ilava)

Všeobecné informácie o víkendových kurzoch

Miesto: Pastoračné centrum Jonatán, Pruské (areál farského úradu Pruské, vedľa farského kostola).
Forma: víkendové kurzy bez ubytovania

Kurzy prebiehajú od piatku popoludnia do nedele poludnia. Program v piatok začína o 16.00 a končí o 20.45. V sobotu začína o 8.45, končí o 18.00 (s prestávkou na obed). V nedeľu trvá od 8.30 do 13.00. Všetky časy sú orientačné. Na konci kurzu dostanú účastníci potvrdenie o jeho absolvovaní. Podrobný program a ďalšie informácie zasielame pred začiatkom kurzu.
Obsahom kurzu je 8 tém z celkovo deviatich. Posledná téma bude zabezpečená kňazom vo farnosti, kde budú snúbenci sobášení.

 

Kurzy sú určené len pre snúbencov, ktorí uzatvoria manželstvo v dekanáte Ilava (farnosti Ilava, Dubnica n/Váhom, Nová Dubnica, Bolešov, Pruské, Červený Kameň, Ladce, Košeca, Horná Poruba).

Príspevok na kurz: Príspevok na kurz je 15€ na osobu. V príspevku je zahrnutý prenájom priestorov, pracovné materiály, technické zabezpečenie a občerstvenie. Príspevok je potrebné odovzdať na mieste. V tomto kurze ubytovanie neponúkame.

Termíny kurzov

31. august - 2. september 2018 Prihláška

26. - 28. október 2018 Prihláška

 

Odpovede na Vaše najčastejšie otázky

Čo je potrebné so sebou na kurz priniesť?

Na kurz je potrebné priniesť predovšetkým Vášho partnera. K absolvovaniu kurzu nie sú potrebné žiadne dokumenty. Naopak, na kurze od nás získate potvrdenie o absolvovaní kurzu, ktoré spolu s ďalšími potrebnými dokumentmi odovzdáte kňazovi, ktorý Vás bude sobášiť.
Prosíme všetkých účastníkov kurzu o prispôsobenie svojho programu tak, aby sa zúčastnili celého programu.

Odpovede na Vaše ďalšie otázky nájdete TU.