Prievidza

Víkendové kurzy v Prievidzi

Všeobecné informácie o víkendových kurzoch

Organizátor: Rímskokatolícka Cirkev, Farnosť Prievidza – mesto

Miesto: Piaristická škola v Prievidzi, Andreja Hlinku 48, 971 01 Prievidza

Forma: víkendové kurzy bez ubytovania

Kurzy prebiehajú od soboty rána do nedele podvečera. Program v sobotu začína o 08.00 a končí o 18.00 hod. V nedeľu začína o 08.00 a končí o 17.00 hod (zakaždým s prestávkou na obed)

Všetky časy sú orientačné. Podrobný program a ďalšie informácie zasielame pred začiatkom kurzu.

Príspevok na kurz: Príspevok na kurz je 20€ na osobuV príspevku je zahrnutý prenájom priestorov, materiály, náklady na občerstvenie pre účastníkov (káva, čaj, nealko, desiata, olovrant, jednoduché švédske stoly počas celého kurzu). Príspevok sa uhrádza v hotovosti pri prezentácii.

V tomto kurze ubytovanie neponúkame.

Ďalšie informácie: Na kurz je potrebné priniesť predovšetkým Vášho partnera a aby celý kurz absolvovali obaja snúbenci. K absolvovaniu kurzu nie sú potrebné žiadne dokumenty. Naopak, na kurze od nás získate potvrdenie o absolvovaní kurzu, ktoré spolu s ďalšími potrebnými dokumentmi odovzdáte kňazovi, ktorý Vás bude sobášiť.

TERMÍNY KURZOV V ROKU 2024:

10. - 11. február 2024   PRIHLÁŠKA - ako náhradníci

Aktuálny stav prihlásench párov: 24 párov

16. - 17. marec 2024  PRIHLÁŠKA  - ako náhradníci

Aktuálny stav prihlásench párov:  24 párov 

11. - 12. máj 2024  PRIHLÁŠKA - ako náhradníci

Aktuálny stav prihlásench párov: 24 párov

21. - 22. september 2024  PRIHLÁŠKA

Aktuálny stav prihlásench párov: 8 párov

 

Dôležitá informácia: Každý z kurzov bude otvorený len ak sa naplní minimálny počeť účastníkov - 15 snúbeneckých párov.

Zo spätných väzieb:

Po skončení kurzu sme sa Vám síce všetkým poďakovali, ale cítime,že to chceme urobiť ešte aj touto formou. Boli ste všetci skvelí! Ďakujeme.

Pred kurzom sme nevedeli, do čoho ideme a mali sme menšie obavy. Áno, aj či to nebude všetko iba o Bohu, viere a cirkvi. Nepatrili sme medzi veriacich, ktorí chodia v nedeľu do kostola a modlia sa každý deň.

Už počas prvého dňa sme boli veľmi milo prekvapení formou, akou to prebiehalo. Jednak systém, že bola najskôr zaujímava prednáška ,,zo života,, a potom skupinová diskusia, ako aj ľudmi, ktorí sa na tom podieľali. Každá z tém bola v niečom obohacujúca. V cvičení sme našli aj otázky, ktoré sme nikdy neriešili a bolo určite dobre, že sme si ich spoločne prešli a prípadné rozdiely vydiskutovali. Veľakrát sme sa nad sebou samými zamýšľali tak, ako možno predtým nie. Celý kurz nám ešte zväčšil chuť ísť do manželstva, no i dodal odvahu čeliť ťažkým chvíľam počas neho. V niečom nám to pomohlo vidieť veci inak, ako sa v prvej chvíli zdá a zároveň viacej chápať jeden druhého. Ľúbostný list, ktorý sme napísali nám určite vždy pripomenie dôvody, prečo sme sa rozhodli vstúpiť do manželstva. Už teraz sa tešíme aj na prekážky, ktoré nám život pripraví, pretože sa cítime (možno naivne) pripravení im čeliť, aj vďaka Vám :D. Chvála Bohu, že je tento kurz povinný.
Poďakovanie patrí obom kňazom. Títo dvaja zlepšili našu mienku o cirkvi a prirodzene nás naviedli na cestu k Bohu. Ich otvorenosť, nadnesenosť a humor sú v dnešnej dobe určite skvelým spôsobom ako motivovať starých či mladých ľudí k viere. Ďakujeme jednému z nich aj za čas, ktorý si na nás narýchlo našiel po kurze. Po spovedi a rozhovore s ním sa nám do manželstva vstupovalo s pocitom čistoty, a že sme k Bohu bližšie ako predtým. Začali sme sa večer modliť, čo sme predtým nerobili :).
Tento kurz by sme vrelo doporučovali aj párom, ktoré neplánujú cirkevný sobáš.
PS: aj občerstvenie bolo vynikajúce.
Prajeme Vám čo najviac tak spokojných párov ako sme my. Ďakujeme, že robíte, čo robíte. :)
Barbora a Róbert