Prievidza

Víkendové kurzy v Prievidzi

Všeobecné informácie o víkendových kurzoch

Organizátor: Rímskokatolícka Cirkev, Farnosť Prievidza – mesto

Miesto: Piaristická škola v Prievidzi
Forma: víkendové kurzy bez ubytovania

Kurzy prebiehajú od piatku popoludnia do nedele podvečera. Program v piatok začína o 16.30 a končí o 21.00. V sobotu trvá od 8.45 do 18.00 a v nedeľu od 8.45 do 16.30. V programe je zahrnutá i prestávka na obed (vo vlastnej réžii). Všetky časy sú orientačné. Na konci kurzu dostanú všetci účastníci potvrdenie o absolvovaní kurzu. Podrobný program a ďalšie informácie zasielame pred začiatkom kurzu.

Príspevok na kurz: Príspevok na kurz je 10€ na osobu. V príspevku je zahrnutý prenájom priestorov, materiály, náklady na lektorov a občerstvenie pre účastníkov (káva, čaj, nealko, desiata, olovrant, jednoduché švédske stoly počas celého kurzu). Príspevok je potrebné odovzdať na mieste. V tomto kurze ubytovanie neponúkame.

Termíny kurzov:

Nie je v ponuke žiaden termín. Najbližšie ponúkneme kurzy až v roku 2021.

 

Ak je pri kurze uvedené "Náhradníci", znamená to, že kapacita kurzu je naplnená. Miesto Vám vieme ponúknuť, keď sa niekto odhlási alebo keď potvrdí neúčasť 2 týždne pred kurzom.

 

Zo spätných väzieb:

Po skončení kurzu sme sa Vám síce všetkým poďakovali, ale cítime,že to chceme urobiť ešte aj touto formou. Boli ste všetci skvelí! Ďakujeme.

Pred kurzom sme nevedeli, do čoho ideme a mali sme menšie obavy. Áno, aj či to nebude všetko iba o Bohu, viere a cirkvi. Nepatrili sme medzi veriacich, ktorí chodia v nedeľu do kostola a modlia sa každý deň.

Už počas prvého dňa sme boli veľmi milo prekvapení formou, akou to prebiehalo. Jednak systém, že bola najskôr zaujímava prednáška ,,zo života,, a potom skupinová diskusia, ako aj ľudmi, ktorí sa na tom podieľali. Každá z tém bola v niečom obohacujúca. V cvičení sme našli aj otázky, ktoré sme nikdy neriešili a bolo určite dobre, že sme si ich spoločne prešli a prípadné rozdiely vydiskutovali. Veľakrát sme sa nad sebou samými zamýšľali tak, ako možno predtým nie. Celý kurz nám ešte zväčšil chuť ísť do manželstva, no i dodal odvahu čeliť ťažkým chvíľam počas neho. V niečom nám to pomohlo vidieť veci inak, ako sa v prvej chvíli zdá a zároveň viacej chápať jeden druhého. Ľúbostný list, ktorý sme napísali nám určite vždy pripomenie dôvody, prečo sme sa rozhodli vstúpiť do manželstva. Už teraz sa tešíme aj na prekážky, ktoré nám život pripraví, pretože sa cítime (možno naivne) pripravení im čeliť, aj vďaka Vám :D. Chvála Bohu, že je tento kurz povinný.
Poďakovanie patrí obom kňazom. Títo dvaja zlepšili našu mienku o cirkvi a prirodzene nás naviedli na cestu k Bohu. Ich otvorenosť, nadnesenosť a humor sú v dnešnej dobe určite skvelým spôsobom ako motivovať starých či mladých ľudí k viere. Ďakujeme jednému z nich aj za čas, ktorý si na nás narýchlo našiel po kurze. Po spovedi a rozhovore s ním sa nám do manželstva vstupovalo s pocitom čistoty, a že sme k Bohu bližšie ako predtým. Začali sme sa večer modliť, čo sme predtým nerobili :).
Tento kurz by sme vrelo doporučovali aj párom, ktoré neplánujú cirkevný sobáš.
PS: aj občerstvenie bolo vynikajúce.
Prajeme Vám čo najviac tak spokojných párov ako sme my. Ďakujeme, že robíte, čo robíte. :)
Barbora a Róbert